Η ώρα είναι:

News

9.2.11

Άνοιξε... λογαριασμό ο Φετφατζίδης.

Με γκολ του Γιάννη Φετφατζίδη στο 63ο λεπτό η Εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου πέτυχε φιλική νίκη με 1-0 επί της αντίστοιχης ομάδας του Καναδά στο AEL FC Arena. Ο νεαρός μεσοεπιθετικός του Ολυμπιακού άνοιξε… λογαριασμό με το εθνόσημο, καθώς πέτυχε το πρώτο του γκολ με την Εθνική Ελλάδας, ενώ ψηφίστηκε και MVP της αναμέτρησης.Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα εμφάνισε δύο πρόσωπα, ένα μέτριο στο πρώτο ημίχρονο κι ένα καλύτερο στο δεύτερο. Μοιραία, και ο ρυθμός του πρώτου 45λέπτου δεν ήταν ο καλύτερος, με τους παίκτες των δύο ομάδων να περιορίζονται σε παιχνίδι κέντρου με πολλά λάθη. Σε ένα από αυτά, μάλιστα, οι Καναδοί λίγο έλειψε να ανοίξουν το σκορ, όταν ο Τζάκσον εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Κατσουράνη και σούταρε από καλή θέση, αλλά ο Παπασταθόπουλος έβαλε την κόντρα και παραχώρησε το κόρνερ.