Η ώρα είναι:

News

4.8.10

Χάθηκε το όνειρο για τον ΠΑΟΚ.

Ιδανικός αυτόχειρας αποδείχθηκε ο ΠΑΟΚ στον επαναληπτικό με τον Άγιαξ, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος 3-3 με τους Ολλανδούς και αποκλείστηκε από το Τσάμπιονς Λιγκ χάρη στο «εφιαλτικό» ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Οι παίκτες του Παύλου Δερμιτζάκη κατάφεραν να «γκρεμίσουν» μέσα σε 10 λεπτά όσα «έχτισαν» σε 130 με κόπο και ιδρώτα. Ο ΠΑΟΚ θα συνεχίσει, πλέον, στα πλέϊ οφ του UEFA Europa League, με στόχο να περάσει στους ομίλους της διοργάνωσης.Κι όμως ο επαναληπτικός ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για το «δικέφαλο», που προηγήθηκε στο 17ο λεπτό με την κεφαλιά του Βιεϊρίνια έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Σορλέν. Είχε προηγηθεί η ευκαιρία του Σαλπιγγίδη στο 15’, με τον Στεκέλενμπουργκ να μπλοκάρει τη μπάλα πάνω στη γραμμή. Ο Βιεϊρίνια θα μπορούσε στο 26’ να διπλασιάσει τα προσωπικά του τέρματα και της ομάδας του, όμως ο Στεκέλενμπουργκ έσωσε και πάλι την ομάδα του.